Sport a tělovýchova

Ačkoliv je teprve listopad, tak se žáci naší školy zúčastnili již několika sportovních akcí. V září jsme absolvovali závody v přespolním běhu v Dobřichovicích, kde jsme se navzdory velké konkurenci neztratili a skončili na pěkném 4. místě. Dále jsme se zúčastnili turnaje v minifotbalu, kde jsme z celkového počtu 15 škol obsadili po dramatickém zápasu o bronz čtvrtou příčku. Zúčastňujeme se také oblíbených turnajů ve florbalu, kde jsme tento rok získali 3. místo ve skupině v kategorii 4.–5. tříd a v kategorii 6.–7. tříd jsme se umístili na celkově 3. místě. Za tyto výkony žákům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších soutěží.

Těchto výsledků si ceníme o to více, že v současné chvíli je naše tělocvična v rekonstrukci, a tak máme omezené podmínky k tréninku. Pokud je příznivé počasí, probíhá výuka na našem školním víceúčelovém hřišti nebo na obecním hřišti, kde využíváme taktéž workout zónu a horolezeckou stěnu. V případě nepříznivého počasí máme díky zřizovateli možnost využívat moderní a velmi pěkně zařízenou Sokolovnu v Průhonicích. Hodiny tělesné výchovy realizujeme rovněž ve třídách, kde je pro žáky připraven náhradní, avšak neméně zajímavý program. Žáci se učí o významných sportovcích, o kterých následně píší referáty a prezentují je spolužákům. Také cvičí jógu, tabatu, aerobic, just dance a společně se seznamují s teorií různých sportů, starší žáci nacvičují zajímavé prvky a sestavy z acroyogy. Hodiny tělesné výchovy si všichni společně užíváme a už se moc těšíme na novou sportovní halu.

Martin Bukáček, vyučující Tv