Deváťáci v Poslanecké sněmovně

Ve čtvrtek dne 13. září 2018 zavítali žáci 9. ročníku do centra Prahy, aby si prohlédli prostory Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Exkurze začala v informačním centru na Malostranském náměstí projekcí filmu o historii státní moci naší země a současném složení a činnosti Parlamentu ČR. Následně se žáci přesunuli do Thunovského paláce ve Sněmovní ulici, kde se nachází hlavní zasedací sál PSP ČR.

Po bezpečnostní prohlídce žáci usedli pod dohledem ochranné služby na galerii hostů, kde si mohli prohlédnout krásné prostory sálu a zároveň sledovat průběh jednání poslanců, jehož součástí bylo i hlasování. Mohli tak na živo vidět a slyšet představitele naší současné politické scény, které většinou znali pouze z televizní obrazovky.

Ve škole jsme se k exkurzi ještě vrátili a velmi živě o svých dojmech diskutovali.

Alena Randusová, vyučující občanské výchovy