Žákovský parlament v Poslanecké sněmovně

Pro aktivní členy Žákovského parlamentu naší školy byla jako odměna za celoroční práci připravena v pátek dne 8. června 2018 exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Po společném obědě v centru Prahy jsme naši prohlídku zahájili shlédnutím krátkého filmu o historii, funkci a činnosti Poslanecké sněmovny v informačním středisku na Malostranském náměstí. Po přísné bezpečnostní kontrole jsme s průvodcem navštívili předsálí, galerii hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlé prostory. Průvodce nám velmi poutavě vyprávěl o chodu sněmovny a trpělivě odpovídal na dotazy našich zvídavých parlamenťáků, které nebraly konce. Dokonce jsme si na půdě sněmovny zkusili i hlasování.

Pro všechny žáky byla exkurze jedinečným zážitkem, který završil bohatou činnost Žákovského parlamentu v tomto školním roce.

Ilona Kaplanová, koordinátorka ŽP