Den lega (III. A)

Poslední únorový den prožily děti ze III. A se stavebnicí lego.

V matematice násobily kostičky, zabývaly se osovou souměrností, pro lego panáčky stavěly prolézačky z plastelíny a párátek do tvaru krychle, jehlanu a hranolu. Dále svoje představy o hřišti rozvíjely.

V českém jazyce třídily slova, napsaná na lego kostkách, do kbelíčků s nápisy – i/y. Vymýšlely komix s lego hrdiny. Zahrály si lego deskovou hru s vyjmenovanými slovy.

Podle ohlasů bylo nejzajímavější vaření. Děti připravily vajíčkovou a sýrovou pomazánku. Natřely ji na čtvercové chleby a dozdobily zeleninou. Vzniklo jim tak občerstvení, které připomínalo kostičku z lega.

Lego nechybělo ani v tělesné výchově. Závody, které družstvo nasbírá nejvíce kostek, byly plné emocí.

Děti celý den zhodnotily zápisem na list do portfolia, kde uvedly, že si den náramně užily.

Jana Bergerová, třídní učitelka