Den účesů

Na pondělí 29. ledna 2018 vyhlásil Žákovský parlament naší školy Den účesů. Na ranní třídnickou hodinu přicházeli žáci upravení jako by právě vyšli z kadeřnického salonu. Některé slečny měly slavnostní účes jako na ples, jiné vsadily na originální nápad nebo náročnou nevšední úpravu vlasů. Pánové se nebáli při úpravě účesů sáhnout po gelu a pestrých barvách.

Každá třída si zvolila své dva finalisty, kteří se představili na společném setkání všech tříd v tělocvičně. Finalisty čekalo profesionální focení účesů fotografkami Sofií Blaškovou a Nicolou Šnajdrovou z VIII. A. Z fotografií potom členové parlamentu vybrali šest vítězných účesů, jejichž majitelé byli odměněni.

Nápaditost kadeřníků byla neuvěřitelná. Děkujeme tímto i rodičům, kteří pomáhali při tvorbě některých účesů, za projevenou kreativitu a přispění k velkému úspěchu akce.

Ilona Kaplanová, koordinátorka Žákovského parlamentu ZŠ Průhonice