Masopust (II. A)

Masopust je období veselí a legrace. Na hostinách se jí maso, jitrnice, koláče a jiné dobroty. Lidé si připravují masky a maškary, tancují a zpívají. Je to období od Tří králů až do začátku postní doby před Velikonocemi.

Děti z II. A prožily masopustní den ve škole. Dozvěděly se, kdo žádá o povolení masopustního reje. Ví, že v průvodu se můžeme například setkat s Laufrem, klibnou, židem, slaměným. Četly z knížky „Chaloupka na vršku“ o masopustním dovádění. Hledaly v textu samé masopustní dobroty. Seznámily se s únorovými pranostikami. V matematice počítaly, kolik koblížků a jitrniček se sní v době karnevalové lidové tradice. Nejvíce se dětem líbila výroba veselých čepiček a následný taneček.

Celý den jsme si užili rozverné zábavy a teď nás čeká období půstu…

Mgr. Jana Bergerová, třídní učitelka II. A