Divadelní představení Endele, vendele

Ve čtvrtek 12. ledna a v pátek 13. ledna 2017 měli možnost nejmladší žáci naší školy zhlédnout představení Divadelního souboru pro děti se zvláštním názvem Endele, vendele. Vystoupení plné lidových písniček, říkanek, rozpočítadel, hádanek a pohádek děti opravdu bavilo. Program byl velmi pestrý a měl neuvěřitelně rychlý spád, nasazení herců, výborných muzikantů, bylo po celou dobu obdivuhodné. Děti se s nadšením zapojily do představení, když si zahrály spolu s herci v pohádce „O řepě“ a mohly jim pomáhat s pohádkou „O Kohoutkovi a slepičce“. Jindy spontánně tleskaly do rytmu, zpívaly spolu s účinkujícími. Celé vystoupení bylo takovou dávkou zvukomalebného českého jazyka včetně ukázek nářečí, že vydalo za několik hodin čtení a hudební výchovy.

Mgr. Ilona Kaplanová, třídní učitelka III. B