Advent ve školní družině

V pondělí 7. prosince 2016 jsme se vydali se školní družinou na zámek Stránov, kde na nás čekala vánoční prohlídka adventně vyzdobeného šlechtického sídla. Děti se zde seznámily s historií vánočního stromku, s tradicí adventních věnců i s tím, jaká štědrovečerní jídla se o Vánocích dříve podávala. Kuchařce pomohly s pečením cukroví, ochutnaly voňavou vánočku a s knížetem a kněžnou zapálily svíčku. Se služebnou si vyrobily vánoční ozdobu na stromeček.  Nakonec zavítaly do zámecké kaple, kde si s knězem zazpívaly vánoční koledy. Všem dětem se výlet líbil.

S adventním obdobím také souvisí pečení cukroví. Žáci IV. oddělení školní družiny dostaly možnost si nějaké připravit. Zadělaly si těsta na nepečené cukroví a chopily se práce. Samozřejmě také při výrobě ochutnávaly. Všem rodičům přejeme krásné vánoční svátky.

Soňa Smržová, vedoucí vychovatelka ŠD