Projekt Edison

Ve dnech 10. až 16. 11. 2016 proběhl ve škole multikulturní projekt Edison, který pořádá studentská organizace AIESEC.

Do naší školy zavítali studenti z Číny, Íránu, Řecka, Itálie a Guatemaly. Studenti měli připravené prezentace i programy o svých zemích. Bylo to pro děti i učitele velmi poučné, protože např. o Guatemale a Íránu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Po celou dobu pobytu ve škole je doprovázeli naši žáci ze 7. až 9. tříd, kteří pomáhali se zajištěním programu ve třídách, překládali, ale také si se studenty povídali a procvičovali si tak svoji angličtinu. Všichni vzorně reprezentovali školu a určitě jim patří velké poděkování za spolupráci.

Myslím, že našim žákům se projekt líbil a výuku obohatil.

A co se líbilo zahraničním studentům? Líbila se jim naše škola, slušně vychované děti, ale také jídelna, kde se dbá na zdravou stravu v pěkném prostředí. Moc je zaujalo okolí školy a krásná příroda. Trochu je jen zaskočilo nevlídné podzimní počasí.

Děkuji všem, kteří pomohli se zajištěním projektu.

Ing. Barbora Vošická