Kaštanový den (III. B)

V pátek 21. října 2016 proběhl ve III. B podzimní projekt plný her a tvoření s nasbíranými kaštany.

V matematice si děti zahrály s kaštany bingo a piškvorky, znázorňovaly ve čtvercové síti pomocí kaštanů příklady na násobení a pak různé obrázky. Žáci tvořili ve dvojicích středově souměrné mandaly, hledali cestu v bludišti.

V českém jazyce jsme se věnovali autorské tvorbě. Děti moc bavilo vymýšlení pohádek o putování kaštánka Pichláčka, které i samy ilustrovaly a pak předčítaly spolužákům.

Při pracovních činnostech vznikly z kaštánků, plastelíny a párátek krásní ježečci a šnečci a povedly se nám i koláže s kaštanovými listy.

Během celého dne získávaly dvojice spolupracujících dětí žetonky za různé činnosti a úspěchy při hrách a soutěžích a nejúspěšnější dvojice se na konci vyučování mohla radovat ze sladké odměny – čokoládových kaštanů.

Nasbírané kaštany od nás poputují k myslivci, který je v zimě rozdělí do tří krmelců, kde si na nich pochutná lesní zvěř.

Mgr. Ilona Kaplanová, třídní učitelka III. B