Podzimní den (II. A)

V pondělí 21. září 2016 prožily děti z II. A den vítáním blížícího se podzimu.

Začali jsme rozdělením do pracovních skupinek.  Každý tajně dostal do ruky malý talisman, který měl pomáhat při celodenní práci. Byl to kaštánek. Práce mohla začít. V básničce našly děti název zvířete spjatého s podzimem. Správně uhodly ježka, kterého později vyrobily z papíru. Při soutěžích na něj sbíraly razítka hrušek. A soutěží bylo hodně. Pantomima plná sychravého počasí, rozdováděného větru, pečení brambor, trhání jablek ze stromu. Matematické příklady na dracích. Slova na barevných listech. Podzimní stavby z kostek.

Nejvíce se dětem líbilo pečení závinu. Jablíčka si samy okrájely a nastrouhaly. Na listové těsto přidaly rozinky, cukr, strouhanku.

Paní kuchařky nám pomohly sladkou dobrotu upéct. Za to jim moc děkujeme.

Mgr. Jana Bergerová, třídní učitelka II. A