Výlet na farmu Blaník (ŠD)

Ve středu 25. května 2016 jsme využili hezkého jarního počasí a vydali jsme se s žáky školní družiny na farmu Blaník, která se nachází pod stejnojmennou bájnou horou.

A návštěva na farmě stála za to! Nejprve děti vymyslely trefné jméno Zlatka pro house a pokřtily jej. Pak už nám byl celý areál farmy k dispozici. Podívali jsme se, jak žijí hospodářská zvířata a kochali se krásným výhledem na horu Blaník. Vystoupali jsme na místní rozhlednu, z níž jsme se sklouzli po obří klouzačce. Děti dále mohly vidět maličká obydlí v korunách stromů, krásně se bát při vyprávění o druidech, „močálnících“ či hejkalech. Než jsme se vydali na zpáteční cestu, užily si děti plno zábavy na velkém hřišti s dřevěným hradem, obří trampolínou a pyramidou ze slámy.

Co dodat? Bylo to báječné odpoledne na krásném místě, kam se každý z nás určitě ještě jednou rád podívá.

Soňa Smržová, vedoucí vychovatelka ŠD