Projekt Flowers and Children (3. den)

V úterý 17. května 2016 jsme celé dopoledne strávili v partnerské škole v Antalyi. V rámci projektu jsme ostatním prostřednictvím malé výstavky prezentovali zemi, odkud pocházíme, i naši školu. Projektu se účastní i další evropské země, a tak jsme se samozřejmě zajímali také o ně. Rumuni z města Iaşi vsadili především na výtvarné práce svých žáků (je vidět, že jde o uměleckou školu), zatímco polský partner založil svoji prezentaci na zvláštnostech kraje kolem Cieszyna. Ještě v průběhu dopoledne jsme se vydali do tříd 5. ročníku s cílem poskytnout žákům těchto tříd další informace o České republice. Asi nejzajímavější část prezentace nastala, když naše žákyně učily turecké děti, jak vyslovovat například slovo „zmrzlina“ nebo jazykolam „Strč prst skrz krk.“ Po obědě ve školní knihovně jsme se vydali na prohlídku Kaleiçi, starého města, zakončenou vyjížďkou k útesům, na kterých je město postaveno.

Zítra (18. 5.) strávíme téměř celý den v prostorách výstavy Expo Antalya 2016.

Mgr. Petr Stříbný