Řekni ne drogám

Dne 15. dubna se žáci 5.–9. tříd zúčastnili motivační přednášky Dominika Nekolného, profesionálního sportovce BMX, na téma: „Řekni ne drogám – řekni ano životu.“

Dominik Nekolný seznámil žáky s filozofií Straight Edge. Hovořil o zdravém životním stylu, o tom, jak žít plnohodnotný život bez alkoholu, drog, tabákovin a přitom zůstat „cool“. Nabádal žáky k odvaze jít si za svým cílem a plnit si tak své životní sny.

Součástí přednášky byla i krátká BMX show v podání samotného mistra světa na BMX a několikanásobného vítěze v mezinárodních soutěžích.

Na závěr trpělivě odpovídal na dotazy žáků i pedagogů, rozdal velké množství podpisů a úsměvů při fotografování.

Cílem této akce bylo vyvrátit žákům mylnou představu o tom, že se díky alkoholu a drogám budou na párty či koncertě lépe bavit, snadněji zapadnou do party kamarádů a že se budou cítit svobodnější, volnější, ale opak je pravdou.

Mgr. Alena Randusová, metodička prevence