Čtení ve vlaku (V. C)

Dne 18. září 2024 se třída V. C vydala podpořit Festival autorského čtení, který se každoročně koná na kolejích, tedy ve vlaku. Naše cesta započala na vlakové zastávce Praha hl. n. a pokračovala do Strančic a zpět do Prahy. Děti si jízdu vlakem zpříjemnily poslechem fantasy příběhu, který nám předčítal sám autor knihy Martin Sládek. Projekt Čtení ve vlaku je velikou příležitostí, jak podpořit a motivovat především děti k četbě.

Všichni cestující si během cesty do cílové zastávky mohli uvědomit, jak si mohou cestování zpříjemnit a zpestřit četbou, ale i poslechem. V naší třídě panuje heslo „čtení Tě mění“. Domnívám se, že jsme si po tomto knižním výletu mohli opět uvědomit, jak obohacující čtení je. Pro některé žáky byla jízda vlakem velkým zážitkem.

Tuto kulturní akci pořádá Vysoká škola kreativní komunikace a Literární akademie ve spolupráci se Střední školou a Akademií Michael. Moc děkujeme za nezapomenutelný zážitek na kolejích.

Karel Šíma, třídní učitel