Konec školního roku ve III. A

Poslední týden před letními prázdninami prožily děti ze III. A velmi pestře.

V pondělí se konal křest knihy Deník Činka. Knížka, kterou děti celý rok tvořily, je věnována nalezenému plyšákovi. Každý ze třídy si na týden medvěda Činka vzal a do deníku zapisoval, co s plyšákem prožíval.  Křtu se zúčastnili i rodiče. Děti je s knížkou seznámily, přečetly několik ukázek a připravily výstavu z úryvků z Deníku Činka. Nechybělo šampaňské, veselé písníčky i občerstvení, které děti napekly.

V úterý 25. června se celá třída vydala do Musea of Bricks Praha, kde všichni obdivovali největší soukromou sbírka LEGA na světě.

Ve středu 26. června se III. A společně s třídou III. B vydaly do Koněpruských jeskyní. Ty jsou zatím největším objeveným jeskynním systémem v Čechách. Vznikly v devonských vápencích starých až 400 milionů let. Jejich celková délka přesahuje 2 km. Obě třídy prozkoumaly zpřístupněnou trasu dlouhou 620 metrů.

Čtvrtek patřil deskovým hrám.

V pátek ukončilo slavnostní rozdávání vysvědčení školní rok 2023/ 2024 a začaly prázdniny!

Jana Bergerová