VI. A v Dendrologické zahradě

Nedaleko od naší školy se nachází Dendrologická zahrada Průhonice, která pořádá vzdělávací terénní programy pro děti ze základních škol.

Využili jsme tedy jeden s názvem „Mokřady a rybníky s lupou i dalekohledem“.

Děti čekalo pozorování na hladině i pod hladinou. Zalovily si ve vodě, pozorovaly ptáky, podle klíče určily vodní rostliny a zjistily, co roste na břehu.

Úplně nejvíce se dětem líbilo lovení planktonkou a pozorování vodních bezobratlých v přirozeném prostředí s pomocí kelímkové lupy. Nejednoho z nás překvapilo, kolik bezobratlých lze pozorovat jen pomocí bílé misky a kelímkové lupy.

Lektorky, které nás provázely celým programem, nám daly spoustu zajímavých a nových informací o bezobratlých a životě v mokřadech a rybnících.

Děti si tak zopakovaly v reálném prostředí učivo z přírodopisu, které letos probíraly.

Simona Pálová