Vesmírná centra aktivit (III. A)

Po odborné přednášce astronoma pana Vladislava Slezáka následovala ve III. A centra aktivit na téma „Vesmír“.

V centru věda a objevy se děti seznámily s roverem Perseverance působícím na povrchu Marsu.

Samy se pokusily sestrojit vozítko na „balonkový pohon“ a otestovat ho.

V centru psaní vyráběly slovník s odbornými názvy, které vyhledávaly v knihách nebo na internetu.

S hvězdnými znameními a souhvězdími se blíže seznámily v centru čtení.

V ateliéru vytvořily společný obraz s množstvím planet, astronautů, černých děr, teleskopů, raketoplánů a komet.

Velikosti planet, samozřejmě ve zmenšeném poměru, prostudovaly v centru matematika. Přeměřovaly, porovnávaly a zapisovaly údaje.  Zde také hrály hru s raketami. Přitom si protrénovaly násobilku, počítání do tisíce, části celku a geometrickou terminologii.

Děti přišla navštívit i paní ředitelka. Ocenila, jak dovedou děti samy a zaujatě pracovat.

Jana Bergerová, třídní učitelka