Přednáška o vesmíru (III. A)

V úterý dne 11. června 2024 přišel do třídy III. A na návštěvu pan Vladislav Slezák. Dramaturg Českého rozhlasu, popularizátor astronomie, spoluautor a autor astronomických populárně-vědeckých knih. Nadšenec, který se stará o středočeskou Hvězdárnu Žebrák.

Jeho přednáška o vesmíru byla cílená, protože děti díky ní získaly cenné informace pro práci v nadcházejících centrech aktivit.

Seznámily se se Sluneční soustavou, výzkumem vesmíru, hvězdnými souhvězdími. Detailně pan Slezák hovořil o Měsíci a Slunci. Velmi zajímavé bylo pozorování slunečních skvrn pomocí dalekohledu. Předvedl dětem i technickou novinku přenosný digitální dalekohled Seestar.

Velmi trpělivě odpovídal na nesčetné dotazy dětí. Ty prožily bezmála čtyři hodiny smysluplně stráveného času. Děkujeme za ně.

Jana Bergerová, třídní učitelka