Společné čtení deváťáků prvňáčkům

Dne 27. března 2024 jsme si v naší škole připravili jedinečný zážitek – společné čtení, které spojilo naše deváťáky a prvňáčky.

V dnešní uspěchané době, kdy moderní technologie ovlivňují každodenní život, je nesmírně důležité věnovat pozornost rozvoji čtenářských dovedností již od raného věku. Zapojením žáků devátého ročníku do společného čtení s prvňáčky vzniká podpora pro rozvoj jejich čtenářských dovedností.

Tato interakce mezi staršími a mladšími žáky nejenže posiluje vzájemné vztahy, ale také vytváří základ pro lásku ke čtení, která může trvat celý život.

Naše společné čtení deváťáků prvňáčkům není pouze o slovech a stránkách knihy; je to také o nezapomenutelných chvílích, které jsme společně prožili.

Soňa Svobodová Králová & Kateřina Petrášková, třídní učitelky 1. ročníku

Dagmar Holanová, učitelka českého jazyka v 9. ročníku