Půjdem spolu do Betléma (IV. A)

Třída IV. A se v adventním čase vypravila do Národopisného muzea sídlícího v budově klasicistního Letohrádku Kinských, který je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě na Smíchově.

Edukační program, který je součástí cyklu „Poznej své kořeny“, byl zaměřený na povídání o Vánocích a adventu, vánočních zvycích, lidových tradicích a symbolech. Děti získaly představu o tom, jak vypadaly Vánoce našich praprababiček a jak se na ně připravovaly.

Ve výtvarné dílně si děti vyrobily vánoční ozdobu z korálků na stromeček, kterou si mohly odnést s sebou domů.

Po skončení programu už nám bylo jasné, kdo je to svatá Barbora a svatá Lucie, jak vypadala tradiční štědrovečerní večeře či jak se utvářel příběh o narození Ježíška.

Renáta Nyčová Hofmanová, třídní učitelka