Když v pekle sněžilo (ŠD)

Čas příchodu sv. Mikuláše a jeho družiny se blíží a proto se žáci ze školní družiny vypravili v pondělí dne  27. listopadu 2023 na zámek do Roudnice nad Labem, kde už na ně čekali nešťastní čertíci, anděl a sv. Petr. Peklo totiž přestalo fungovat. „Mazec“ čertům rozházel uhlíky a ti nemohli topit pod kotli. A jak je známo peklo bez nebe a nebe bez pekla nemohou existovat. Anděl ani sv. Petr do pekla vstoupit nemohou a na dětech tedy bylo, aby se vydaly pekelnými podzemními chodbami a posbíraly ztracené uhlíky. Každý uhlík si však musely zasloužit a splnit úkol. Někteří odvážlivci velmi odhodlaně bojovali za uhlíky, jiní s malými obavami postávali v pozadí a přihlíželi dění. Nakonec vše dobře dopadlo, uhlíky byly předány Luciferovi, ten zapálil oheň pod kotlem a děti si vysloužily zlatý dukát z jeho nahromaděného pokladu.

Nikdo v pekle nezůstal a tak se všichni spokojeně vrátili domů.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka ŠD