Dobrovolná sbírka pro útulky (ŽP)

Naše škola je plna dobrých srdcí a duší, a tak když členka žákovského parlamentu Anna Ságlová ze třídy VII.C  přišla s nápadem uspořádat dobrovolnou sbírku pro psí a kočičí útulky, ostatní „parlamenťáci“ tuto aktivitu ve velkém odsouhlasili a následně se žáci celé naší školy do sbírky s radostí připojili.

Rozhodli jsme se pomoci útulku pro pejsky s názvem Voříškov (www.voriskov.cz) ve Zbuzanech a útulku pro kočky nesoucí jméno Zachraň kočku (www.zachrankocku.cz) v Jílovém u Prahy.

Sbírka probíhala ve dnech 24. až 26. dubna 2023 a v prostorách šatny se během tří dní nashromáždily různé potřeby pro opuštěná zvířátka: granule, kapsičky, papírové utěrky, igelitové sáčky, houbičky, stelivo pro kočky, různé hračky, ale i pelíšky, deky nebo dokonce kočičí škrabadlo.

Všechny vybrané věci společně s darovacím certifikátem byly začátkem měsíce května odevzdány do jednotlivých útulků, v nichž byli z takového velkého množství darů nadšeni.

Všem, kteří se do sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili, patří veliké díky a „haf“ a „mňau“.

Lucie Fatrdlová, koordinátorka ŽP