Dějepisná olympiáda

Po dvouleté přestávce způsobené covidovou pandemií se naše škola opětovně zapojila do Dějepisné olympiády. Zaměření 52. ročníku bylo „Rozdělený svět a Československo v něm (1945–1992)“.

Do školního kola se dne 8. prosince 2022 zapojilo celkem 13 žáků z 9. ročníku. Mezi úspěšné řešitele se se ziskem 60 % a více bodů zařadili: David Warzała (IX. B), Radek Ondroušek (IX. A), Jakub Novotný (IX. A), Kristýna Šeterlová (IX. A), Hana Teplá (IX. A), Pavel Hrdina (IX. A), Daniel A. Blackmore (IX. B), Karolína Kovářová (IX. A), Marie Gilíková (IX. A) a Natalie Taylor Welker (IX. A).

V okresním kole, které se odehrálo dne 17. ledna 2023 na gymnáziu v Hostivici naši školu reprezentovali David Warzała a Radek Ondroušek a nevedli si vůbec špatně. Z celkem 39 účastníků se David umístil na velmi slušném 7. místě se ztrátou pouhých 4 bodů na medailové pozice. Radek obsadil 9.–13. místo.

Všem žákům děkuji za účast a chlapcům za reprezentaci školy v okresním kole.

Roman Navrátil