Výlety III. A & III. C

Třeťáci se vydali na dva školní výlety o něco dříve než ostatní třídy. Nejprve navštívili zámek Loučeň, kde je čekala prohlídka zámeckých komnat a vyprávění kněžny v nádherných šatech a komorníka v dobovém kostýmu. Pak si všichni velmi užili procházení různými labyrinty v zámeckém parku.

Druhý den se  školáci vydali do Centra řemesel v Ostré u Lysé nad Labem. Po výměně korun za místní groše si za malý poplatek měli možnost vyzkoušet výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, provazu, loutky, hvězdičky z korálků, koženého měšce, rýžovat zlato, vyrazit si vlastní minci, ozdobit perníček nebo vyrobit misku z keramiky. Prošli se také v přilehlé bylinné zahradě a podívali se na zde chovaná domácí zvířata.

Oba výlety se velmi vydařily a děti si je opravdu užily.

Lucie Fatrdlová a Ilona Kaplanová, třídní učitelky