Exkurze do svíčkárny (III.A/III. C)

Dne 5. dubna 2022 se třídy III. A a III. C vydaly na exkurzi do svíčkárny Rodas v Šestajovicích. Děti se na exkurzi moc těšily, neboť to bylo po dlouhé době, kdy opět mohly někam společně zavítat. Vzhledem k nadcházejícím velikonočním svátkům byla celá exkurze spjata s velikonoční tématikou.

V dílničce na výrobu svíček si děti vyrobily svíčky se zdobením polevou Starwax, odlévaly parafín do dvou půlek vaječných skořápek a naplnily si sáček až 7 druhy koupelových mořských solí s příměsí různých bylin a ovoce.

Součástí areálu je také minizoo, ve které si děti s nadšením prohlížely shetlandského poníka, holandské mini kozičky, kvésánské mini ovečky, gottigenská mini prasátka, sovy pálené, výra, bažanty, husy labutí, krocany, zdrobnělé slepičky a další zvířátka.

Děti i paní učitelky si exkurzi náramně užily.

Lucie Fatrdlová a Ilona Kaplanová, třídní učitelky