Jablíčkobraní (I. A)

Děti z I. A se poprvé učily formou projektu. Hlavním tématem bylo jablko.

Před příchodem do třídy si vylosovaly místo v pracovní skupině. Jakmile v 8 hodin zazvonilo, z tašek se vykutálela jablíčka různých barev a velikostí. Hned se nabízelo je seřadit od největšího po nejmenší. Následně se roztrhl pytel se zajímavými soutěžemi a úkoly, v nichž hlavní roli hrálo kulaté ovoce. Děti zkoumaly semínka jablek ukrytá v dužině. Zhlédly film o tom, jak postupně z klíčícího semena vznikne nový strom.  V paměti jsme všichni zapátrali a zjistili jsme, že známe i spoustu písniček o jablíčku. K písni „Měla babka čtyři jabka“ si děti zatancovaly mazurku. Nejvíce však kluky a holky bavilo tvoření z jablíček, hroznového vína a párátek. Vznikali tak červíci, želvy, ježci, autíčka a dokonce i gril a kočárek.

 Děti byly spokojené a celý den pracovaly s nadšením.

Jana Bergerová, třídní učitelka I. A