Exkurze do svíčkárny (I. A/I. C)

Dne 23. března 2018 vyjeli žáci I. A a I. C na svoji první školní exkurzi. Cíl byl ve voňavé svíčkárně v Šestajovicích, kde se nejdříve seznámili s celou výrobou svíček. Potom už se zvesela pustili do samotné práce. S pomocí zaměstnanců svíčkárny si odlili svíčky do skořápek. Potom se vrhli na obarvování svíčky namáčením do politur, kterou dozdobili hmotou „starwax“. Následně se děti přesunuly do druhé místnosti, kde si mohly naplnit sáček různobarevnou koupelovou solí s esenciálním olejem.

Po uložení svých krásných výrobků do batůžků navštívily děti místní obchůdek, kde při výběru dárků uplatnily nejen své nabyté početní vědomosti, ale především myslely na své nejbližší.

Exkurzi jsme završili návštěvou zdejší minifarmy, kde si děti mohly pohladit či pozorovat nejedno zvířátko.

I když nám počasí zcela nepřálo, dětem to úsměv z tváří nesebralo a výlet se nám líbil.

Ilona Kaplanová & Soňa Svobodová Králová, třídní učitelky