Advent ve školní družině

Celý prosinec byl ve školní družině naplněn činnostmi, které dětem přinášely radost a pocity uspokojení z jejich práce.

Nejprve na začátku měsíce přišel do školy sv. Mikuláš s čerty a anděly. Děti se ve družině snažily různými technikami ztvárnit jejich podobu. Využití kreativity a vlastních představ přineslo mnoho zdařilých výtvorů. Následoval výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. Do posledního místa obsazený autobus odvezl děti za poznáváním starých vánočních tradic. Všichni si v místní dílně mohli vyrobit vlastní dáreček.

Dílny pro ně připravily i paní vychovatelky ve družině. Tři celá odpoledne vonělo ze školní kuchyňky cukroví. Sladkou vůni vystřídala vůně mýdla, které děti odlévaly do připravených forem. Svou zručnost uplatnily i při výrobě zvonečků z květináčů nebo ozdob a přáníček z recyklovaných materiálů.

A konečně přišly vánoční besídky a po nich očekávané Vánoce a prázdniny.

Eva Kohoutová, vedoucí vychovatelka ŠD