Předvánoční exkurze (II. A/II. B)

Ve středu 29. listopadu 2017 se vydali žáci třídy II. A a II. B na předvánoční exkurzi do starobylého mlýna nedaleko Radotínského potoka. První dochovaná zmínka o mlýnu v malebné obci Choteč pochází z roku 1666. Mlýn prošel kompletní rekonstrukcí a v současné době je plně funkční. Vlastní ho již sedmá generace rodiny Veselých.

Při příjezdu děti přivítal pan mlynář, který je seznámil s historií mlýna, vyprávěl jim o postupu zpracování obilí a mlynářích v době adventní. Společně si pak prohlédli komplex mlýnských strojů. S paní mlynářkou se děti naučily plést vánočku a upekly si vlastní sladké šnečky. Na závěr nechyběla ochutnávka upečených dobrot a návštěva Mlýnského bio obchůdku.

Exkurze se dětem velmi líbila, odvážely si kromě upečených sladkých šnečků také soustu nových zážitků a vědomostí.

Lucie Stuchlíková & Martina Mudruňková, třídní učitelky