Mikuláš ve škole

I v letošním roce se žáci IX. třídy chopili nelehké role čertů, andělů a Mikuláše.

Již od rána všechny děti ve škole i ve školce tušily, že se bude něco dít. S mírnou nervozitou poslouchaly, kdy uslyší zvoneček, který měl oznamovat příchod Mikuláše. Školou i školkou se neslo řinčení řetězů, čertovské blekotání a především andělská radost. Za písničku či básničku odměnil Mikuláš s andílky hodné žáky sladkostmi a čertíci zase označili zlobivce na tváři čertovskou stopou. Děti musely Mikulášovi slíbit, že budou poslouchat rodiče a paní učitelky, budou se pilně učit, nebudou vyrušovat v hodinách, nebudou si ubližovat a budou po celý rok hodné. Při svém odchodu však nezapomněl Mikuláš připomenout i to, že je přijde navštívit zase za rok.

Světlana Vrbková, třídní učitelka IX. třídy