Týden exkurzí (IX.)

V pondělí 26. června jsme navštívili Zoologickou zahradu v Praze. Velmi nás zaujal pavilon hrochů a šelem. Krásná byla také expozice Indonéské džungle s orangutany. Nezapomenutelný zážitek nám poskytl pohled na oblíbené gorily nížinné, na žirafy, slony a další exotická zvířata.

Úterý 27. června patřilo prázdninové tematice v Multikině Cinema City Galaxie na Hájích v Praze, kde nám promítli českou komedii Špunti na vodě.

Středu 28. června jsme si užili adrenalinové zábavy v Lanovém parku v Hostivaři. Po příchodu nás instruktoři proškolili, naše šikovnost byla prověřena na nízkých stanovištích a pak už nás čekaly lanové překážky v korunách stromů, které jsme zdárně zdolali.

Ve čtvrtek 29. června jsme si připomněli učivo z dějepisu trochu jinak než ve školních lavicích návštěvou Národního památníku hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Sedmdesát pět let od atentátu jsme si  prohlédli kryptu a kostel s průvodcem a zhlédli dokumentární film.

Pavla Kofroňová, třídní učitelka IX. třídy