Ohlédnutí za zájezdem do Británie

V rámci poznávání reálií anglicky mluvících zemí se žáci 2. stupně v doprovodu pedagogů vydali na poznávající zájezd na jih Velké Británie. Zájezd byl rozmanitě koncipovaný. Užili jsme si rušných míst plných turistů i odlehlé přírodní scenérie.

První den, po příjezdu na ostrov, jsme strávili v přímořském letovisku Brighton, prohlédli si  slavné Brighton Pier, The Lanes, Royal Pavilion – královské  sídlo, Sea life Centre.

Další den jsme si užili slunečného počasí na útesech Seven Sisters, navštívili pašerácké jeskyně v Hastings. Zajímavý pohled do historie nám nabídla návštěva Hever Castle – sídla rodu Boleynů.

Poslední zastávkou byla prohlídka středověkého historického jádra města Cantebury, významného poutního místa a sídla arcibiskupa anglikánské církve. Během celého pobytu byli všichni účastníci zájezdu ubytováni v hostitelských rodinách v nedalekém Easthbournu.

Mgr. Romana Šilová