Projekt Sv. Martin (II. A)

Svatému Martinovi patří 11. listopad. Děti se těší na první sněhové vločky, které podle pranostiky Martin na bílém koni přináší.

Kluci a holky z II. A se na ten příchod řádně připravili. Všichni přišli do školy v bílém oblečení. Z komiksu se dozvěděli, že Martin byl původně římským vojákem. Podělil se o svůj plášť s chudákem. Tato událost ovlivnila jeho další život. Později se stal poustevníkem a poté i biskupem. Děti dostaly sladký rohlík ve tvaru koňské podkovy a také se rozdělily se svými kamarády. Na půlku dělily i různé geometrické tvary. Skládaly báseň o Martinovi a jeho běloušovi. Při češtině doplňovaly písmena do slov na sněhových vločkách a lepily je koníkovi. Tato slovní vánice opravdu pomohla příchodu prvního sněhu. Druhý den bylo za okny bílo.

Teď už stačí rozsvítit svatomartinskou lucernu, kterou děti vyrobily, a blížící se zima může nastat.

Mgr. Jana Bergerová, třídní učitelka