Den strašidel (III. B)

V den svátku Halloween, 31. října, se ve třídě III. B konal Den strašidel. Děti se díky maskám proměnily v kouzelné a někdy také velmi strašidelné bytosti, které po celé vyučování plnily různé úkoly. Řešily bludiště, hledaly rozdíly v halloweenských obrázcích, luštily speciální křížovku, hledaly po třídě schované miniaturní dýně, počítaly halloweenskou násobilku. Chvíli všechny bytosti mluvily i anglicky, to když pracovaly na osmisměrce s anglickými slovíčky souvisejícími s Halloweenem. Připravovali jsme si samy strašidelnou svačinku – toust ozdobený podle fantazie hlavně zeleninou a jablíčkové strašidelné pusinky se semínky. Došlo i na vyrábění lucerniček se strašidelnými motivy a tvoření obrázků s použitím razítek. Hodně všechny bavilo tancování s kostlivcem i závěrečné závody obratnosti v tělocvičně.

Celý den jsme si opravdu užili.

Mgr. Ilona Kaplanová, třídní učitelka