Den dětí

Středa 1. června probíhala jako tradičně na naší základní škole ve znamení Dne dětí.

Samozřejmě se neučilo a děti, hlavně ty nejmenší, vstupovaly do prostoru za školou s velkým očekáváním. Na školním hřišti a prostoru okolo něj bylo rozmístěno celkem 16 stanovišť, na kterých pro ně starší spolužáci z osmé a deváté třídy připravili různé soutěže. Děti si tu mohly prověřit svoje schopnosti a dovednosti, mohly si i zazpívat a zatancovat, což je velmi bavilo. Vyzkoušely si také chůdy, rybařily, zatloukaly hřebíky, dumaly nad scrabblem nebo tangramem. Všichni se snažili nasbírat co nejvíce bodů, protože podle toho, jak byli úspěšní, si mohli vybrat odměnu. Nikdo neodešel s prázdnou.

Z počasí jsme měli docela obavu, ale nakonec nám přálo. Samozřejmě jsme měli připravenou i „mokrou“ variantu v tělocvičně, jenže venku je venku.

Den dětí se zkrátka vydařil.

Mgr. Jindřiška Háková, třídní učitelka 8. třídy