Páťáci v iQLandii

Ve čtvrtek 18. 6. žáci 5. tříd navštívili moderní několikapatrové science centrum v Liberci.

S heslem „Víš, co ještě nevíš?“ jsme vešli na prohlídku expozice Živly. Zažili jsme na vlastní kůži zemětřesení, vichřici a mnoho dalšího. Navštívili jsme pak tzv. Science show, kde dva žáci asistovali při skutečných chemických pokusech. Mnozí se již teď těší, až budou mít ve škole v rozvrhu také chemii nebo fyziku. Následující expozice Člověk nás zaujala především humanoidním robotem, se kterým jsme vedli konverzaci. Nebo spíš humanoidní robot vedl konverzaci s námi? Někteří si také vyzkoušeli pouhou myslí ovládat pohyb kuličky.

Protože se děti velice rychle v budově zorientovaly, dali jsme si po obědě rozchod, aby se pak každý mohl libovolně dlouhou dobu zdržovat u expozic, které ho zajímají. Výběr je v iQLandii skutečně široký. Dozvěděli jsme se, jak fungují věci, které denně používáme, zábavnou formou jsme se naučili něco nového o světě, vesmíru, lidském těle a některých přírodních zákonitostech. Někteří navštívili kromě výstav také planetárium nebo si pohráli ve vodním světě. Expozici s názvem Sexmisie si necháváme na další návštěvu, až budeme o rok starší.

Venku si pak každý mohl prakticky vyzkoušet princip páky, díky kterému byl i ten nejmenší páťák schopen zdvihnout osobní automobil. Akce byla žáky hodnocena velice kladně a mnozí se již těší na opětovnou návštěvu iQLandie.

Mgr. Alena Mátlová, třídní učitelka 5. A