Turnaj v házené dívek

Dne 20. ledna se starší žákyně ZŠ Průhonice zúčastnily, v rámci Sportovní ligy ZŠ, házenkářského turnaje v nafukovací hale ZŠ Černošice. Sestava ve složení Čížková A. (9. tř.), Kučerová M. (9. tř.), Gottwaldová (9. tř.), Vošická (8. tř.), Šobrová (8. tř.), Ujfaluši (8. tř.), Pálová (7. tř.), Ťupová (7. tř.), Bínová (7. tř.), Stoklasová (7. tř.) a Válková (7. tř.) odehrála 3 utkání v základní skupině, ve kterých měla možnost změřit své síly s žákyněmi ZŠ Rudná, ZŠ Davle a ZŠ Vrané. Skupinou jsme prošli bez ztráty bodu a jako jediný tým jsme vsítili ve dvou utkáních více než deset branek, a to především zásluhou Adély Čížkové, která byla nejlepší střelkyní i hráčkou v rámci celého turnaje (30 branek). V semifinále (proti ZŠ Černošice) a následném utkání o 3. místo (proti ZŠ Rudná) nás však opustilo štěstí. Přestože jsme obě utkání kontrolovali vývoj i skóre, na konci hrací doby byl v obou utkáních stav nerozhodný 4:4 a následovala trestná střílení, která nás bohužel stála ještě lepší umístění. Pohár za nepopulární 4. místo v turnaji tak byl alespoň minimální útěchou za jinak vynikající hru a týmového ducha všech hráček, kterým patří můj velký dík, obdiv a gratulace!

Mgr. Lukáš Novák