Pirátský den ve 3. A

V úterý 27. ledna se do třídy místo dětí dostavila banda pirátů i s kapitánkou. Na palubě třídní lodi dostali pirátští plavčíci lodní deníky. Cvičili se ve čtení mapy, sbírání klíčů od beden plných zlata, ale i v pirátském pravopise. Ten kdo uspěl, dostal zaslouženě pětku. Mladí kadeti měli sestavit plovoucí vor z korku a plastelíny, který se musel udržet na vodní hladině dělové koule. Sestrojili si vzduchové dělo, kterým prozatím sestřelili plamen svíčky….Procvičili své tělo při přetahování lanem, skákání  do moře, šplhu na stěžeň. Vyzkoušeli si, jak se zvoní na lodní zvon. Aby šli mladí mořští vlci s dobou, vyrobili si i moderní hák na ruku a rozvrkočené vousy.

Celý půlrok sbíraly děti pirátské peníze za různé aktivity při vyučování. Na konci pirátského dne se pro ně otevřela ne bedna s pokladem, ale rovnou celý obchod. A tam si všichni nakupovali a nakupovali a nakupovali….

Mgr. Jana Bergerová, třídní učitelka