Páťáci v Triloparku

Na začátku školního roku navštívily děti ze tříd 5. A a 5. B interaktivně – vzdělávací centrum Trilopark. Program byl zajímavě sestavený a plný nových informací týkajících se historie života na naší planetě.

Děti z obou tříd zhodnotily akci jako velice vydařenou a přínosnou, plnou zajímavých informací. Nejvíce se „začínajícím paleontologům“ líbila druhá část, ve které si vyzkoušely několik badatelských aktivit. Při jedné z nich si děti odlily ze sádry vlastní fosilii. Používaly přitom formy, které byly vyrobeny pomocí reálných zkamenělin. Odlitky jsme si později ve škole nabarvili a vyrobili jsme si na ně krabičky. Ve třídách máme od té doby vlastní sbírky vzácných fosilií.

Kromě fotografií si dovoluji zveřejnit velice podrobný a pěkně ilustrovaný zápis Sofie Blaškové a zápisy Lukáše Habarta, Tomáše Bartuska, Barči Jagschové a Zdeňka Richtra. Podívejte se, jak děti akci popisují a hodnotí. Po přečtení budete mít pravděpodobně chuť Trilopark navštívit také.

Mgr. Alena Mátlová, třídní učitelka 5. A