ŠVP Dolní Světlá – 3.A, 3.B

Všichni jsme si týdenní pobyt v Lužických horách velmi užili, počasí nám přálo celou dobu a naplánovaný program vyšel na jedničku. Pěšky jsme se vypravili k německým hranicím na Krkavčí kameny, Krkavčí a Sokolí skálu, do Horní Světlé a dokonce na nejvyšší vrchol Lužických hor Luž. Tyto výlety byly spojené s geocachingem – hledáním kešky podle GPS, děti byly třikrát úspěšné a hledané krabičky nalezly. Využili jsme zahradní bazén u chaty a dvakrát se koupali. Dětem se líbilo stavění domečků v lese, hraní kuliček, minigolf v lesním terénu, zápasy ve vybíjené i stopovaná s hledáním dopisů a pokladu. Mezi podařené večerní programy jistě patřila módní přehlídka, soutěž ve vyprávění vtipů a diskotéka. Podařilo se nám zachránit nalezeného zraněného ťuhýka obecného, kterého jsme předali paní ze Záchranné stanice pro hendikepovaná zvířata při ZOO Liberec. Kromě povedené noční stezky odvahy byl vrcholem pobytu výlet do Liberce do IQLANDIE, kde jsme prošli expozice Geo, Živly, Člověk, Věda v domě, Vodní hrátky a v Planetáriu shlédli dva naučné programy. Na závěr školy v přírodě proběhlo vyhodnocení a předání odměn všem dětem.