Den duchů

Ráno 1. 11. byla třída 2. A plná čarodějnic, duchů a jiných temných bytostí.  Děti se rozdělily do skupin. Soutěž o nejvíce nasbíraných drahokamů mohla začít. Pořádaly se hry o nejrychleji spočítané pavoučí sítě, skládání slov se strašidelnou tematikou, počítání duchařských příkladů, když v tom… někdo zaklepal na dveře. Byl to kostlivec s čarodějnicí. Zůstali s námi ve třídě. Byli tak dokonale namaskovaní, že až po hodině jsme zjistili, že mezi nás přišli rodiče Nikolky Welker. Společně jsme si dále užívali hry, Halloweenské bingo, malování na obličej i malé chemické čarování. Děti si anglicky pohovořily s panem Welkerem, protože je rodilý Američan. Poznaly anglosaskou Halloweenskou kulturu. Společně jsme dětem nezapomněli připomenout i český svátek  Dušičky. O svačince jsme si pochutnali na pečených čarodějnických prstech. Ty jsme zapili kouřícím zeleným lektvarem. Na závěr jsme vyhodnotili stav drahých kamenů. Všichni byli úspěšní! Každý si tedy odnášel diplom, pytlíček se sladkými odměnami a vyzdobenou dýni.

Chci touto cestou poděkovat rodičům Nikolky za odvahu předstoupit před celou třídu dětí a celý den se jim věnovat.