V říčanské knihovně (V. A)

Lekce čtenářské gramotnosti patří již řadu let k pilířům dětského oddělení knihovny v Říčanech, kam vždy rádi s žáky zavítáme. V  pondělí dne 14. října 2024 nás tak čekalo  představení jedné knihy, konkrétně s názvem Na rozcestí ke/od štěstí od Daniely Krolupperové, autorky knih pro děti a mládež.

Dětem byl přečten první příběh z knihy „Na rozcestí ke štěstí“ na téma pýcha. Potom si žáci losovali papírky s dotazy k textu. Nakonec byl žákům přečten stejný příběh, ovšem s jiným koncem z druhé strany knihy „Na rozcestí od štěstí“. Opět si po přečtení děti vylosovaly otázky k tématu a povídali jsme si. Průběžně a nenásilně jsme z ukázek ověřovali pozornost dětí. Celá beseda byla utvořena jako zamyšlení nad tím, jak změní náš život správné či špatné rozhodnutí. Na závěr děti sdílely své názory a zkušenosti, které jsme ještě po návratu do školy přenesli do myšlenkové mapy a výtvarně zpracovali.

Renata Nyčová Hofmanová, třídní učitelka