Svatováclavská stezka (ŠD)

Kdo to byl sv. Václav, sv. Ludmila nebo Boleslav zjišťovali žáci školní družiny na celodružinové akci nazvané ,,Svatováclavská stezka“. Věkově smíšené skupinky dětí pobíhaly po hřišti od jednoho úkolu k druhému a do připravených tabulek zapisovaly svá zjištění. Diskutovalo se nad důvody a datem oslav sv. Václava, nad jeho osudem a jeho skonem, korunovačními klenoty a jejich uložením. Výsledkem bylo vyluštění tajenky z prvního stanoviště.

Sedmé oddělení, které navštěvují nejstarší žáci ze čtvrtých a pátých tříd, připravilo pro své mladší spolužáky na další den omalovánky, tajenky, bludiště i vyrábění na téma sv. Václav a všichni si tak získané vědomosti zopakovali.

Dva dny naplněné pohybem, zábavou, učením a také vzájemnou komunikací, utekly jako voda a všichni se mohou těšit na další podobné stezky, které pro děti ve družině chystají jejich pedagogové.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka