Škola pomáhá škole

Vážení návštěvníci našich webových stránek,

jak všichni víte, letošní povodně napáchaly obrovské škody v mnoha místech naší republiky. Mezi nejvíce zasažená místa patří město Opava. Jednou z postižených opavských škol je ZŠ Mařádkova, kde je ředitelkou má bývalá spolužačka z Univerzity Palackého v Olomouci. Shodou okolností v den, kdy povodeň ničila ulice Opavy, jsme měly být obě dvě na dlouho plánovaném srazu spolužáků. Všichni mí spolužáci učí nebo se stali řediteli a ředitelkami škol po celé Moravě. Sraz byl kvůli obavám z povodní včas zrušen, místo toho jsme si ale ten den všichni dopisovali, jak se u koho situace s rozvodněnými toky vyvíjí, posílali si smutné fotky ze záplav. Kdo se ale vůbec neozýval, byla naše spolužačka z Opavy. Z médií jsme záhy zjistili proč. Až třetí den, kdy se konečně ozvala a poslala nám fotky ze svého města, jsme viděli zkázu, která je v Opavě postihla. Všichni jsme cítili naléhavou potřebu nějak pomoct, a tak jsme společně vymysleli projekt „Škola pomáhá škole“, jehož cílem je finanční sbírka, která by pomohla zmírnit  dopad  této katastrofy alespoň této jedné škole, jejím žákům a učitelskému sboru. Každý z nás spolužáků tedy oslovuje s touto sbírkou rodiče i učitele na své domovské škole a doufáme, že se podaří na transparentním účtu, který pro tuto příležitost  zřídil Spolek rodičů a přátel této opavské školy, vybrat dost prostředků, které všem dotčeným pomůžou.

Více než jindy si dnes uvědomuji, jaké máme štěstí, že můžeme v klidu učit v naší krásné škole Vaše děti, někdo to štěstí nemá.

Chtěla bych touto cestou poděkovat jménem ZŠ Mařádkova Opava všem dárcům, kterým není lhostejné neštěstí druhých.

Děkuji!

Ilona Kaplanová