Jablíčkový den (I. A)

Podzim umí být krásně barevný, sladký a plný překvapení.

Právě tak jej zažily děti z I. A při svém prvním projektovém dni.

Ranním překvapením bylo losování do pracovních skupin. Děti si připravily jablíčka na stoly a bylo jasné, že právě ony budou hlavním tématem dne.

První aktivitou dne bylo pečení jablečné buchty podle obrázkového receptu.

Než se dobrota upekla, měli jsme čas na spoustu zajímavých úkolů. Práce šla dětem od ruky.

O svačině jsme si rozdělili společně upečenou buchtu. Bylo jí tolik, že většina dětí nesla domů ochutnat i rodičům.

V časosběrném videu jsme sledovali, jak z malého semínka vyroste strom a na něm sladké plody. Mluvili jsme o tom, kolik práce musí člověk a příroda vykonat, než se zakousneme do jablka.

Děti z I. A milují tvoření. A tak vytvořit jablečného skřítka byla pro většinu hračka. Bylo úžasné pozorovat, jak si děti vzájemně pomáhaly, když někomu něco nešlo vyrobit.

Při závěrečné reflexi děti o celém dni nadšeně mluvily. Já je musím pochválit za úžasnou spolupráci, které se neustále učí.

Jana Bergerová, třídní učitelka