Konec školního roku (VIII. A)

Poslední školní dny třídy VIII. A byly ve znamení sportu a poznávání.

Naše třídní parta vyrazila poměřit své síly do bowlingového centra. Víte, že tato hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století  a že jejího předchůdce lze nalézt už ve 4. století př. n. l.? Na 5 drahách se rozehrálo sportovní klání, radost a úsměvy na tváři střídala chvilková zklamání z nepovedeného hodu. Nakonec vyhráli všichni, protože jsme si užili den plný hry a zábavy.

Další den jsme se vydali vidět Prahu z jiné perspektivy. Z vodní hladiny byl pohled na město, jeho památky a zákoutí jiný. Ty nejznámější – národní jsme identifikovali hned, rozlousknout oříšek u některých skvostů nám pomohla zkušená paní průvodkyně. Na plavbu jsme se oblékli stylově – v barvách námořníků. Parný den na vodě byl pro nás příjemným zážitkem.

Jana Hanusová, třídní učitelka